تبلیغات

آخرین وضعیت معلمان ارز بگیر در مدارس خارج از کشور در مهر 98

حل مشکلات ارزی در پرداخت حقوق معلمان خارج از کشور

جهت ورود به صفحه اخبار استخدام و اشتغال در خارج کشور کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه آخرین اخبار معلمان و فرهنگیان اینجا کلیک نمایید

خبر 25 اردیبهشت 98: آخرین وضعیت معلمان ارز بگیر در مدارس خارج از کشور در مهر 98

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: برای حل مشکلات ارزی در پرداخت حقوق تصمیم گرفته شده که معلمان ارز بگیر برای سال تحصیلی جدید برگردند و معلمانی که حاضرند حقوق ریالی بگیرند اعزام شوند.

غلامرضا کریمی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان درباره وضعیت معلمان ارز بگیر در مدارس خارج از کشور برای شروع سال تحصیلی جدید گفت: با توجه به افزایش قیمت نرخ ارز در اداره مدارس خارج از کشور در سال آینده با مشکل مواجهه هستیم.

وی در ادامه بیان کرد: برای حل این مشکل به کاهش شمار معلمان اعزامی به مدارس خارج از کشور اقدام خواهیم کرد. برنامه دیگر ما این است که معلمان ارز بگیر برگردند و معلمانی که حاضرند حقوق ریالی بگیرند اعزام شوند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که این مشکلات باعث کاهش تعداد مدارس خارج از کشور خواهد شد یا خیر گفت: برای حل این مشکلات فقط معلمان ارز بگیر را فراخوانده ایم که تا پایان خرداد ما به کشور باز می‌گردند و در تعداد مدارس تاثیری نخواهد داشت و این مدارس همچنان پابرجا خواهند بود.

به گزارش خبرنگار میزان، در حال حاضر ۱۱۰ واحد آموزشی در ۸۴ شهر و ۵۴ کشور خارجی داریم و ۱۴ هزار دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

با توجه به محدودیت‌های پرداخت ارزی به معلمان خارج از کشور در حال حاضر این تعداد معلمان به ۲۷۶ نفر کاهش پیدا کرده است. دریافتی ۲۷۶ معلم اعزامی ارز بگیر بین ۴ تا ۶ هزار یورو در ماه است.

منبع: خبرگزاری میزان

درباره سایت

سایت اینترنتی استخدام 98 وابسته به هیچ ارگان / سازمان دولتی و یا شرکت خصوصی نمی باشد و به صورت کاملا مستقل اداره می شود و اعلام می دارد که آگهی ها و اخبار استخدامی درج شده در آن به هر نحوی ، هیچ ارتباطی با سایت استخدام 98 ندارند و بررسی صحت و سقم آن بر عهده ی کارجویان محترم می باشد.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار