تبلیغات

کمبود 250 معلم در مدارس استثنایی مازندران

 بیشترین کمبود معلم در مدارس استثنایی ابتدایی وجود دارد

جهت ورود به صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید
جهت ورود به صفحه اصلی اخبار استخدام مدارس استثنایی کلیک نمایید

خبر 9 خرداد 98: کمبود 250 معلم در مدارس استثنایی مازندران

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی مازندران با اشاره به بازنشسته شدن تعداد زیادی از معلمان این بخش در سال گذشته و امسال، از کمبود ۲۵۰ معلم در سال تحصیلی جدید خبر داد.

سید حسین قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نوشهر افزود: با توجه به بازنشستگی ۱۰۰ نفر از معلمان در سال گذشته و ۱۴۰ نفر در سال جاری، این اداره با کمبود شدید نیروی انسانی در سال تحصیلی آینده مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: بیشترین کمبود معلم را در مدارس ابتدایی بویژه در شهرهای ساری، تنکابن، چالوس و آمل شاهد هستیم.

وی با اشاره به وضعیت کمبود معلم در سال جدید گفت: خرید خدمت آموزشی و حق التدریسی ها نیز جوابگو کمبود معلم در این بخش نیست و به دنبال آن هستیم که با دریافت مجوز استخدامی خاص این کمبود را جبران کنیم.

این مسئول افزود : سال گذشته با تلاش های صورت گرفته مقداری از ساعت کمبود نیروی انسانی مازندران در حوزه مدارس استثنایی با ادغام کلاس ها، به کارگیری سایر نیروها و جذب تعداد همچون مدیران و معاونین در کلاس های درس تامین شد.

قاسمی همچنین از فرسوده بودن ۴۰ درصد از ۹۰ واحد آموزشی این نهاد در مازندران خبر داد و اظهار داشت: عمر مفید بیشتر این مدارس سپری شده است و حداقل ۲۰ مدرسه در شهرهای ساری، چالوس و تنکابن نیازمند بازسازی اساسی و یا تخریب می باشند.

وی با اشاره به در حال ساخت بودن پنج واحد آموزشی از سوی خیرین و دولت در نوشهر، بابل، بابلسر و چمستان خواستار حمایت بیشتر خیرین در این بخش شد و افزود: سال گذشته خیری در بابل با هزینه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی یک مدرسه ۱۰ کلاسه به همراه اتاق‌هایی برای مشاوره و توابخشی ساخت.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی مازندران با اعلام این که ۲ هزار و ۸۰۰ معلول استان در ۵۳ مدرسه استثنایی که ۱۶ مدرسه آن شامل هنرستان های پیش حرفه ای و حرفه ای تحصیل می کنند، گفت : حدود پنج هزار معلول متوسط یا خفیف نیز در مدارس عادی از مقطع پیش دبستانی تا پایان دوره متوسطه با دریافت خدمات آموزشی، حمایتی و توابخشی مشغول تحصیل هستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی مازندران همچنین از آمادگی ۳۸ پایگاه برای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی و بدو ورود به دبستان به همراه ۳۰۰ نفر نیرو در این استان خبر داد.

وی افزود: در این طرح ۴۴ هزار دانش آموزان در زمینه‌های بینایی، شنوایی، قد و وزن، دهان و دندان، آمادگی تحصیلی، اختلال رفتاری، گفتاری و اتیسم مورد سنجش قرار می‌گیرند.

بیش از ۵۳۰ هزار دانش آموز مازندرانی در حدود چهار هزار مدرسه تحصیل می کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

درباره سایت

سایت اینترنتی استخدام 98 وابسته به هیچ ارگان / سازمان دولتی و یا شرکت خصوصی نمی باشد و به صورت کاملا مستقل اداره می شود و اعلام می دارد که آگهی ها و اخبار استخدامی درج شده در آن به هر نحوی ، هیچ ارتباطی با سایت استخدام 98 ندارند و بررسی صحت و سقم آن بر عهده ی کارجویان محترم می باشد.

تبلیغات

جدیدترین اخبار